Mocna i stabilna konstrukcja jest niezbędna do efektywnej pracy wiertnicy, szczególnie gdy teren stawia dodatkowe wyzwania. Mając tego świadomość, wprowadziliśmy do sprzedaży nasz najnowszy statyw pochyły o oznaczeniu WT45S. W tym artykule przybliżamy szczegóły jego konstrukcji oraz przedstawiamy poradnik – także w formie wideo – dzięki któremu złożysz go bez najmniejszego problemu.
Statyw pochyły WT45S to profesjonalne rozwiązanie, przeznaczone do wiercenia rdzeniowego w betonie, żelbetonie oraz innych materiałach o wysokiej twardości. Jego konstrukcja umożliwia regulację kąta wiercenia do 45°, co znacząco zwiększa zakres zastosowań w warunkach budowlanych. Wysokiej klasy łożyska ślizgowe gwarantują precyzyjne, płynne i bezdrganiowe nawiercanie. Przemyślany mechanizm posuwu zapewnia pełną kontrolę nad procesem wiercenia.
Statyw jest kompatybilny ze wszystkimi wiertnicami, wyposażonymi w obejmę montażową o średnicy 60 mm lub 62 mm (do wyboru), pozwalając dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb użytkownika. Maksymalna średnica wiercenia wynosi 200 mm przy montażu na obejmie montażowej 60 mm, natomiast w przypadku bezpośredniego mocowania wiertnicy do mechanizmu posuwu parametr ten wzrasta do 250 mm (przy skoku roboczym 600 mm). Wszystko to przy zachowaniu maksymalnej stabilności.
Konstrukcja statywu została zaprojektowana z myślą o jak największej wygodzie operatora. Dźwignia posuwowa może być zamontowana zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, w zależności od warunków i preferencji specjalisty, obsługującego wiertnicę. Cztery śruby stabilizujące umożliwiają pewne osadzenie urządzenia nawet na nierównych powierzchniach, a zintegrowane kółka jezdne ułatwiają transport.
Kompletne wyposażenie statywu obejmuje windę z prowadnicą, stopę statywu, kółka jezdne, obejmę montażową (60 mm lub 62 mm), rączkę posuwu, uchwyt, zestaw śrub montażowych i mocujących, a także zestaw kotwiący oraz klucze płaskie i imbusowe. Dzięki temu użytkownik otrzymuje kompleksowy zestaw, gotowy do natychmiastowej pracy na placu budowy.
Możliwości zapewniane przez tytułowy statyw sprawiły, że postanowiliśmy wyposażyć w niego firmowo dwie wiertnice do betonu, dostępne w naszej ofercie. Pierwszą spośród nich jest WABROTECH WT112 – jeden z naszych najpopularniejszych i najlżejszych modeli. To solidna konstrukcja, wykonana z wysokogatunkowej stali i aluminium, którą wyróżnia waga na poziomie zaledwie 7 kilogramów (bez statywu). Model ten przeznaczony jest do wiercenia otworów o średnicy od 8 do 112 mm (lub do 82 mm w żelbetonie i twardym kamieniu).
Druga propozycja, WABROTECH WT202, to mocniejsza opcja, gotowa sprawdzić się w wierceniu otworów nawet do 202 mm lub 168 mm dla żelbetonu i innych bardzo twardych materiałów. Serce urządzenia stanowi odporny na duże przeciążenia silnik o mocy 2300 W i klasyczne sprzęgło mechaniczne, doskonale spełniające swoje zadanie.
Sprawdź także nasz artykuł: Wiertnice na statywie – przegląd rozwiązań
W odpowiedzi na prośby naszych klientów przygotowaliśmy profesjonalny poradnik, przedstawiający w prosty sposób proces montażu statywu WT45S. Materiał ten stworzyliśmy zarówno w wersji do czytania, jak i instruktażu wideo:
1. Rozpakuj wszystkie elementy, dołączone do zestawu. Sprawdź, czy wszystkie części, wymienione w instrukcji obsługi, znajdują się w opakowaniu.
2. Przykręć kółka jezdne do stopy statywu za pomocą czterech śrub (po dwie na stronę).
3. Osadź prowadnicę z windą w stopie statywu. Wprowadź czarną śrubę przez otwór blokujący w stopie, nałóż podkładkę i skręć ją za pomocą klucza.
4. Przełóż przez otwór w stopie stalową śrubę mocującą i tuleję. Zabezpiecz je dołączonymi do zestawu podkładkami i dokładnie skręć.
5. Załóż metalowy klin w wyżłobieniu obejmy.
6. Osadź obejmę wiertnicy i przykręć do windy czterema śrubami za pomocą klucza imbusowego. Śruby zamontuj od dołu gniazda obejmy. Następnie przykręć do niej rękojeść, zwężającą średnicę.
7. Przykręć uchwyt, przeznaczony do przemieszczania statywu w trakcie pracy, z tyłu windy.
8. Załóż rączkę posuwu. Ściągnij tulejkę samoblokującą i nałóż rączkę na wałek, wychodzący z windy. W kolejnym kroku przełóż tuleję przez otwór w rączce i wałku.
9. Upewnij się, że przykręciłeś wszystkie elementy. Jeśli tak – statyw jest gotowy do pracy.
W przypadku problemów z montażem zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami za pośrednictwem maila, telefonu lub naszych kanałów social media.
Zadowolenie klientów jest dla nas priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby cały proces zakupu przebiegał bezproblemowo, a nasze produkty sprostały oczekiwaniom fachowców. Sprawdź, co o naszych produktach mówią klienci i przekonaj się, dlaczego warto postawić na elektronarzędzia WABROTECH!
Darmowa dostawa od 1000 zł
nie dotyczy palet
2 lata gwarancji
szczegóły na karcie produktu
Serwis D2D
naszych towarów
Szybkie płatności
bezpieczne transakcje
30 dni
na zwrot